Nieuws

Lindenhof en de Wielingen gestart met ALS Thuismeten & Coachen

Lindenhof en de Wielingen gestart met ALS Thuismeten & Coachen

Locatie Lindenhof en de Wielingen zijn gestart met de app ALS Thuismeten & Coachen bij patiënten met ALS. ALS-patiënten krijgen bij Revant de mogelijkheid om gebruik te maken van het ALS Thuismeten & Coachen platform voor de zorg. Hiermee kunnen de patiënten zelf thuis bijhouden en aan ons doorgeven hoe het met ze gaat. Dit geeft de patiënt en zijn/haar zorgverleners goed inzicht in het ziekteverloop en helpt ons om de patiënt informatie en behandeling te geven die goed past bij de situatie.

Lindenhof en de Wielingen gestart met ALS Thuismeten & Coachen

Hoe werkt het?

  • In het ALS Thuismeten & Coachen platform monitort de patiënt hoe het met hem/haar gaat. Hiervoor vult hij/zij dagelijks (of minder vaak) in hoe zij/hij zich voelt en of hij/zij problemen ervaart. Wekelijks registreert de patiënt zijn/haar gewicht. Maandelijks vult de patiënt een vragenlijst in over het lichamelijk functioneren.
  • De patiënt heeft ook de mogelijkheid om via het platform vragen te stellen aan de zorgcoach.
  • Daarnaast ontvangt de patiënt, wanneer dit relevant is, via het platform linkjes naar informatie over onderwerpen die voor de situatie relevant zijn.

Wat gebeurt er met deze metingen?

  • Iedere week bekijken de zorgcoach en de revalidatiearts de metingen.
  • Indien er reden toe is, bijvoorbeeld omdat de patiënt een vraag heeft gesteld, neemt de zorgcoach via het platform of telefonisch contact met de patiënt op.